Geofield (7.x-2.1) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Title
pt: Título

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Predefinido

en: Top
pt: Topo

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Format
pt: Formato

en: Path
pt: Caminho

en: Bottom
pt: Baixo

en: Fields
pt: Campos

en: Is less than
pt: É inferior a

en: Is less than or equal to
pt: É menor ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: Não é igual a

en: Scale
pt: Escala

en: Source
pt: Fonte

en: Map width
pt: Largura do mapa

en: Map height
pt: Altura do mapa

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Feet
pt: Pés

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: @min and @max
pt: @min e @max

en: exposed
pt: expostos

en: Is between
pt: É entre

en: between
pt: entre

en: Is not between
pt: Não está entre

en: not between
pt: não entre

en: Dropdown
pt: Lista pendente

en: Horizontal bar
pt: Barra horizontal

en: Standard street map
pt: Mapa de estradas padrão

en: Standard satellite map
pt: Mapa satélite padrão

en: Hybrid satellite map
pt: Mapa de satélite híbrido

en: !label of field %name
pt: !label de campo %name
