Geofield (7.x-2.1) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Title
nl: Titel

en: None
nl: Geen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Format
nl: Formaat

en: Path
nl: Pad

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Fields
nl: Velden

en: Is less than
nl: Is kleiner dan

en: Is less than or equal to
nl: Is kleiner dan of gelijk aan

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is greater than or equal to
nl: Is groter dan of gelijk aan

en: Is greater than
nl: Is groter dan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: Scale
nl: Schalen

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Source
nl: Bron

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
nl: De standaardbreedte van een Google Maps-kaart, als CSS-lengte of -percentage. Bijvoorbeeld: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
nl: De standaardhoogte van een Google Maps-kaart, als CSS-lengte of -percentage. Bijvoorbeeld: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default zoom level of a Google map.
nl: Het standaardzoomniveau van een Google Maps-kaart.

en: Map width
nl: Kaartbreedte

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: Unit
nl: Eenheid

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: from
nl: van

en: Feet
nl: Voet

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: @min and @max
nl: @min en @max

en: Distance
nl: Afstand

en: Miles
nl: Mijlen

en: Origin
nl: Oorsprong

en: Decimal degrees
nl: Decimale graden

en: Data Source
nl: Databron

en: Current User
nl: Huidige gebruiker

en: Point
nl: Punt

en: exposed
nl: zichtbaar gemaakt

en: Is between
nl: Ligt tussen

en: between
nl: tussen

en: Is not between
nl: Ligt niet tussen

en: not between
nl: niet tussen

en: Dropdown
nl: Keuzelijst

en: Polygon
nl: Polygoon

en: Alternate Text
nl: Alternatieve tekst ('alt')

en: Latitude/Longitude
nl: Breedtegraad/lengtegraad

en: Show scale
nl: Schaal tonen

en: Show overview map
nl: Kaartoverzicht tonen

en: !label of field %name
nl: !label van veld %name

en: Geocoder settings
nl: Geocoder-instellingen
